روپوش پزشکی تهران تجهیزات حفاظت فردی ضروری (PPE) هستند که از انتشار میکروارگانیسم ها و مایعات بدن جلوگیری می کنند. در شرایط افزایش ظرفیت، مانند همه‌گیری COVID-19، PPE قابل استفاده مجدد اغلب به دلیل کمبود توصیه می‌شود.

مواد و روش ها
این تحقیق عملکرد روپوش‌های پزشکی یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد را با ارزیابی توانایی آنها در ارائه حفاظت کافی در طول عمر مورد انتظارشان ارزیابی کرد.

روپوش‌های سطح I، II و III برای مقاومت در برابر آب، الکل سفید و فشار هیدرواستاتیک، همراه با ارزیابی‌های دوام دیگر (شکستگی، پارگی و استحکام درز، مقاومت در برابر سوراخ شدن، پایداری ابعادی، و نفوذپذیری هوا، ثبات رنگ و دست پارچه) در هر آزمایش استاندارد مورد آزمایش قرار گرفتند.

روپوش پزشکی

مواد و روش ها. داده ها برای لباس های یکبار مصرف جدید و پس از 1، 25، 50، و 75 شستشوی صنعتی برای روپوش های قابل استفاده مجدد جمع آوری شد. نتایج با مشخصات عملکرد PB70 انجمن ابزار پیشرفته (AAMI) مقایسه شد.

نتایج
روپوش های یکبار مصرف سطح I و II از مشخصات عملکرد دماسنج جیوه ای قدیمی برای مقاومت در برابر نفوذ آب برخوردار نیستند. هر 3 سطح روپوش های یکبار مصرف نیز نتوانستند الزامات عملکردی انجمن آمریکایی تست و مواد را برای شکستن استحکام در جهت متقاطع برآورده کنند.

نتیجه گیری
استفاده از روپوش‌های قابل استفاده مجدد ممکن است منجر به افزایش حفاظت و صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها به دلیل دوام و پایداری برتر در مقایسه با لباس‌های یکبار مصرف شود و در عین حال اگر طرز استفاده از تب سنج جیوه ای زیر بغل را یاد بگیرید بسیار کارایی برای شما خواهد شد.

 • منابع:
  1. Disposable versus reusable medical gowns: A performance comparison
 • تبلیغات: 
   1. برنج خوش پخت چه ویژگی هایی دارد؟
   2. خواص و ویژگی های پیاز
   3. روشهای مکانیسمی که محققین برای ست سرم طراحی کردند!
   4. اولین کرم پودر آرایشی با چه موادی ساخته شده بود؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *